Koszyk

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pościeli do łóżeczka niemowlęcego?

Jednym z częściej zadawanych przez Was pytań jest to o odpowiednie wymiary pościeli niemowlęcej. Zastanawiałam się długo jak rozwiać Wasze wątpliwości i postanowiłam temat zwizualizować na kilku zdjęciach 🙂

W trakcie zdjęć miałam do dyspozycji trzy rozmiary pościeli (każda z królikiem w aucie): 70x100cm, 90x120cm i 100x135cm oraz łóżeczko o wymiarach 60x120cm.

Oto, co udało mi się dla Was uchwycić na zdjęciach:

Poszwa na kołderkę 70x100cm i poszewka na podusię 30x40cm:

Poszwa na kołderkę 90x120cm i poszewka na podusię 60x40cm (podusia przykryta kołderką, ponieważ długość kołderki jest taka sama jak długość łóżeczka):

Po podwinięciu wygląda tak:

Na koniec poszwa 100x135cm (nie widać na zdjęciu łóżeczka, ponieważ pościel jest od niego większa). Ten rozmiar pościeli dedykowany jest łóżeczkom o wymiarach 70x140cm lub 80x160cm!

Wnioski nasuwają się same, prawda?

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem podusi, kołderki i pościeli do łóżeczka o wymiarach 60x120cm weźcie pod uwagę tylko dwa pierwsze rozmiary. Rozmiar 70x100cm posłuży przez pierwszy rok, kołderka nie jest zbyt ciężka, a wielkość w zupełności wystarcza do przykrycia lub otulenia maleństwa. 90x120cm to rozmiar, który pozwala okryć większe dziecko przez kolejne lata i bez problemu mieści się wraz z nim w łóżeczku – Maluch nie będzie się przegrzewał, a swobodny oddech nie będzie utrudniony.

Zakupu pościeli o wymiarach 100x135cm dokonajcie tylko wtedy, gdy Wasze dziecko będzie spało w większym łóżeczku.

Dobór odpowiedniej pościeli jest niezwykle ważny, ponieważ nasze dzieci korzystają z niej bardzo często:

11-19h na dobę jako noworodki

10-18h na dobę jako niemowlęta

9-16h na dobę  jako dzieci zaczynające chodzić

10-13h na dobę jako przedszkolaki

Wyspane dziecko lepiej się rozwija, jest mniej podatne na choroby, ma lepszy nastrój, jest bardziej kreatywne i skupione. Zadbajmy zatem o jego komfortowy i bezpieczny sen. Nie przegrzewajmy dzieci, pielęgnujmy ich zdrowie i dobre samopoczucie, sprawdzajmy skład tkanin, z których uszyte są prześcieradła i pościele.

W naszej ofercie znajdziecie pościele i prześcieradła ze 100% bawełny, które się nie elektryzują i nie przyklejają do delikatnej skóry dziecka. Możecie je prać w wysokiej temperaturze, co jest niezwykle ważne, gdy pranie odbywa się bardzo często.

Jeśli jesteście u nas pierwszy raz, kompletujecie wyprawkę dla swojego dziecka lub szukacie prezentu dla kogoś bliskiego, skorzystajcie z rabatu powitalnego: WITAJWDOTSMYLOVE 

Przy okazji polecam Waszej uwadze tekst pediatry Alicji Jaczewskiej. Większość z  Was zapewne słyszała o SIDS, a w tym tekście znajdziecie rozwinięcie tego pojęcia:

Jak zmniejszyć ryzyko “śmierci łóż

Share Post :

Related Posts

Dodaj komentarz