Koszyk

Czy produkty dostępne są od ręki?

Nasze produkty szyte są na zamówienie. Średnio na realizację potrzebujemy ok. 7 dni roboczych.

Czy możliwa jest wysyłka zagraniczna?

Wysyłamy nasze produkty za granicę. Koszt wysyłki zależy od wagi paczki i jest zgodny z cennikiem usług zagranicznych Poczty Polskiej.

Jakie są standardowe wymiary pościeli?

Uszyjemy pościel o dowolnych wymiarach, ale standardowo są to: 70x100cm, 90x120cm, 110x125cm, 100x135cm i 140x200cm

Jaka jest maksymalna szerokość zasłon?

Maksymalna szerokość jednej  zasłony to 155cm i zależy od wzoru. W zestawie sprzedawane są dwie zasłony, zatem ich łączna szerokość to +- 310cm.

Jaka jest maksymalna szerokość pościeli?

Bez problemu realizujemy zamówienia na pościele o szerokości 150cm. Zamówienia na pościele o wymiarach 200x200cm, 200x220cm czy 200x240cm omawiamy indywidualnie.

Jaka jest maksymalna szerokość prześcieradła?

Maksymalna szerokość prześcieradła to 158cm i zależy od wybranego wzoru tkaniny. Z niektórych tkanin uszyjemy prześcieradła o maksymalnej szerokości 148cm.

Jakie są standardowe wymiary ochraniacza na szczebelki?

Ochraniacz ma +-150cm długości i 30cm wysokości. Rozstaw troczków to 45|60|45cm. Jeśli łóżeczko ma szerokość 70cm, wszyjemy troczki o rozstawie 70cm (40|70|40cm).

Czy wymiary ochraniacza mogą być inne?

Długość i wysokość ochraniacza możemy dostosować  do Twoich potrzeb. Napisz do nas w sprawie wyceny na kontakt@dotsmylove.pl

Czy uszyjecie Wasz produkt z tkanin wybranych przez klienta?

Tkaniny, z których szyjemy możecie zestawiać w dowolny sposób. Jeśli chcecie np. żeby ochraniacz miał jedną stronę w zygzaki zamiast kropek wystarczy, że zapiszecie tę informację w Uwagach do zamówienia.

Gdzie znajdują się tkaniny do wyboru?

Wzory tkanin znajdują się TUTAJ

Nasze dotychczasowe realizacje oraz wzory tkanin prezentujemy na profilu na facebooku

Każda z wykorzystanych wcześniej tkanin może posłużyć do realizacji Waszych zamówień.

Czy tapeta sprzedawana jest na rolki?

Nasza tapeta sprzedawana jest na metry kwadratowe.

Jak zmierzyć potrzebną ilość tapety?

Nasza tapeta sprzedawana jest na metry kwadratowe, zatem, żeby obliczyć potrzebną ilość należy pomnożyć wysokość ściany przez jej szerokość.

Jak układać tapetę?

Klejenie tapety flizelinowej  (klej nakładany na ścianę)

1) Tapetowanie zacząć od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie (zaleca się tapetowanie w kierunku od okna do drzwi).

2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia, do położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu.

3) Jeżeli jest taka potrzeba to pociąć tapetę na kawałki odpowiadające wysokości klejenia, pamiętając o odpowiednim dopasowaniu wzoru. Należy zostawić niewielki zapas ok. 5 cm na długości brytu tapety

4) Równomiernie nałożyć cienką warstwę kleju na ścianę za pomocą wałka lub pędzla. Klej nakładać systematycznie tak, aby nie wysechł przed położeniem tapety. Najlepiej na powierzchnię nieco tylko większą, niż nakładany bryt  tapety.

5) Nakładać przycięte suche pasy tapety na pomalowaną klejem ścianę.

6) Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, w ten sposób, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół. Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór do naklejonego poprzednio brytu.

7) Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte i powinny być łączone na styk, przy użyciu wałka lub miękkiej szmatki. Szczególnie delikatnie należy postępować w przypadku tapet  z fakturą. W trakcie aplikacji możliwe jest pojawienie się śladów tuszu na używanej szmatce. Jest to nadmiar tuszu, który pojawia się przy niektórych rodzajach zadruku i nie oznacza to, że ściera się zadruk. Po usunięciu tego nadmiaru, tusz nie powinien już pojawiać się, przy na przykład, późniejszym przemywaniu tapety wodą.

8) Usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą wałka lub miękkiej szmatki.

9) Przyciąć dla wyrównania ostrym nożem górną i dolną krawędź ułożonych brytów.

10) Usunąć nadmiar kleju lekko wilgotną i czystą gąbką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. W żadnym wypadku nie trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu i nie używać chemicznych środków czystości. Wysychający klej może zniszczyć powierzchnię tapety.

Jaka jest maksymalna szerokość brytu tapety?

Maksymalna szerokość  jednego brytu tapety to 120cm. Taka szerokość pozwala zminimalizować ilość łączeń tapety na ścianie. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że bryt o tej szerokości muszą układać dwie osoby. Optymalna szerokość brytu to +- 80cm (z tą szerokością poradzi sobie jedna osoba).

W jakiej formie wysyłana jest tapeta?

Tapetę wysyłamy w brytach gotowych do ułożenia na ścianie zwiniętych w rolkę i spakowanych w tubę.